Uraz stawu skokowego a wynik RTG i USG

Witam. W 1 tyg. stycznia podczas upadku doznałam urazu stawu skokowego. 8.01 zrobiłam RTG (opis: boczny nierowny zays tylnej krawedzi wierzcholka kostki bocznej). Chirurg 13.01 nakazał nosić stabilizator. Ból głównie od zgięcia do połowy środstopia nie mija. Zrobiłam USG 30.01: więzadło skokowo-łodkowate pogrubiałe, niejednorodne o zatartej strukturze włokienkowej, w zacyłku przednim j. stawowej niewielka il. płynu. To trwa miesiąc, a mnie wciąż boli przy chodzeniu. Jak leczyć? :(

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeśli objawy nie ustępują mimo stosowanego leczenia proszę udać się do ortopedy.
Pozdrawiam

Szanowna Pani, przytoczony opis wyników badań sugeruje przebyty uraz skrętny z częściowym uszkodzeniem więzadeł stawu skokowego. Gojenie tkanek miękkich po tego typu razach trwa średnio 4-6 tygodni. Postępowanie lecznicze zależy w głównej mierze od badania klinicznego. Zazwyczaj równolegle z zastosowaniem stabilizatora rozpoczyna się leczenie rehabilitacyjne ( fizykoterapia, terapia manualna, kinesiotaping). W przypadku braku poprawy powinna Pani skonsultować się z ortopedą, który będzie następnie prowadził Panie leczenie. Pozdrawiam