Uraz stawu skokowego a wynik RTG i USG
Witam. W 1 tyg. stycznia podczas upadku doznałam urazu stawu skokowego. 8.01 zrobiłam RTG (opis: boczny nierowny zays tylnej krawedzi wierzcholka kostki bocznej). Chirurg 13.01 nakazał nosić stabilizator. Ból głównie od zgięcia do połowy środstopia nie mija. Zrobiłam USG 30.01: więzadło skokowo-łodkowate pogrubiałe, niejednorodne o zatartej strukturze włokienkowej, w zacyłku przednim j. stawowej niewielka il. płynu. To trwa miesiąc, a mnie wciąż boli przy chodzeniu. Jak leczyć? :(

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Witam.
Jeśli objawy nie ustępują mimo stosowanego leczenia proszę udać się do ortopedy.
Pozdrawiam
Szanowna Pani, przytoczony opis wyników badań sugeruje przebyty uraz skrętny z częściowym uszkodzeniem więzadeł stawu skokowego. Gojenie tkanek miękkich po tego typu razach trwa średnio 4-6 tygodni. Postępowanie lecznicze zależy w głównej mierze od badania klinicznego. Zazwyczaj równolegle z zastosowaniem stabilizatora rozpoczyna się leczenie rehabilitacyjne ( fizykoterapia, terapia manualna, kinesiotaping). W przypadku braku poprawy powinna Pani skonsultować się z ortopedą, który będzie następnie prowadził Panie leczenie. Pozdrawiam