Usiłowanie samobójstwa u mężczyzny

Mam pytanie,problem, wielką niewiadomą! Mój mąż jest po 30, jest mężem od 7 lat i ojcem. dzią wydarzyła się po raz drugi taka sytuacja, ogólnie rzecz ujmując próbował popełnić samobójstwo, pierwszym razem wyjechał pod tira z dzieckiem na tylnim siedzeniu w foteliku- na szczęcie dziecku nic się nie stało. sprawy, po wytrzezwieniu bardzo żałował tego co się stało. dziś po trunkowej gościnie wmówił sobie że go oszukuję choć nie miał racji i złapał za nóż kuchenny grożąc że podetnie sobie żyły.

W przebiegu nadużywania alkoholu lub pod wpływem pojedynczego upojenia alkoholowego często dochodzi do zachowań agresywnych lub samobójczych, ale mogą wystąpić także inne zburzenia psychiczne, mąż wymaga konsultacji psychiatrycznej!

Pomoc potrzebna jest zarówno Pani jak i mężowi, zachęcam do zorientowania się czy są w pobliżu Państwa miejsca zamieszkania placówki interwencji kryzysowej i udania się tam w celu uzyskania pomocy. Pani męża natomiast namawiałabym na konsultację psychiatryczną, a ze względu na przewijający się również temat alkoholu być może warto również byłoby się zastanowić jaki ma on faktycznie wpływ na Państwa życie. W każdym razie niech zacznie Pani od zadbania o siebie i zapewnienia sobie solidnego wsparcia (choćby w osobach bliskich), bo niewątpliwie sytuacja jest niełatwa i musi Pani nabrać sił. Pozdrawiam serdecznie, Monika