Utrata ciąży a stany lękowe

Witam. 4 miesiące temu straciłam dziecko w 21 tc głowie z tej przyczyny, że lekarze ignorowali moje objawy. Od tamtej pory szukam ciągle sobie chorób, wydaje mi się, że mam raka, nie mogę w nocy spać, trzęse się ze strachu, nie chce mi się żyć. Kiedyś byłam osoba radosna, wesoła a teraz jestem zupełnie inna. Boję iść się do lekarza bo myślę, że usłyszę wyrok.

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję Pani straty.
Podobne doświadczenia mogą wywoływać stany lękowe, depresyjne itp., stąd ważne jest przeżycie żałoby w psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam, przeżyła Pani traumatyczna sytuację, jednak musi Pani tym bardziej zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Proszę postarać się w tej jednej sprawie przełamać strach, poprosić ewentualnie bliską osobę by poszła z Panią na wizytę u lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty. Pozdrawiam serdecznie