Utrata bliskiej osoby a trudności z powróceniem do normalnego życia

Mam 18 lat,mój tata zmarł 12 lat temu i do tej pory nie mogę się z tym pogodzić.Z dnia na dzień wszystko coraz bardziej mnie przytłacza.Każdego dnia mam w sobie coraz większą chęć do zrobienia sobie krzywdy.W moim życiu jest chłopak,którego bardzo kocham,żyjemy w związku na odległość i on wie, że coś złego się ze mną dzieje,lecz ja nie potrafię rozmawiać o tym co jest w mojej głowie, boję się,że go stracę tak jak wszystko co było cenne w moim życiu,a on jest moją jedyną nadzieją.Proszę o pomoc.

Witam
Dobrym pierwszym krokiem byłoby udanie się do specjalisty w celu diagnozy. Jeśli okazałoby się, że choruje Pani na depresję to dobrze byłoby jak najszybciej podjąć leczenie i terapię. Warto byłoby też poszukać psychologa, terapeuty zajmującego się pracą z osobami będącymi w żałobie. W całej tej sytuacji jest ważny również chłopak i pani strach przed utratą. To też jest ważna kwestia do poruszenia na wizycie u np. psychologa. Polecam wizytę w poradni zdrowia psychicznego i pomoc lekarza oraz psychologa.

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję straty ojca.
W tak trudnej sytuacji wczesnej utraty istnieje ryzyko przedłużonej, powikłanej żałoby, z którą trudno poradzić sobie samemu, a także stanów depresyjnych czy zespołu stresu pourazowego itp.
Proszę pozwolić sobie pomóc i zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!