Utrata wagi i kulka na karku u 13-letniego syna

Syn ma 13 lat. Ostatnio zeszczuplał i zaczęły odstawać mu kości. Najbardziej mnie martwi, że gdy przechyli się w przód, z tyłu gdzie się kończy kark odstaje mu kulka wielkości rzodkiewki. Czy to coś poważnego? Barbara

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jeśli syn jest szczupły to być może jest to wyrostek kolczysty kręgu szyjnego. Można także brać pod uwagę guz tkanki podskórnej. Diagnostyka wykracza poza możliwości internetowe dlatego proszę zgłosić się do lekarza zwłaszcza w związku ze spadkiem masy ciała.