Utrata wagi przy mocnej pracy fizycznej

Dzień dobry. Ostatni rok bardzo ciężko pracowałem fizycznie, poza tym miałem bardzo duże stresy. Od końca maja coraz bardziej słabłem.W sierpniu schudłem 11 kilo(nie odchudzałem się),nie miałem apetytu i nie czułem głodu.Obecnie ważę 71 kg, przed schudnięciem ważyłem 84 kg.Tą wagę utrzymywałem przez wiele lat.Mierzę 176cm.Całkowicie utraciłem siłę w rękach.Nie mogę zacisnąć dłoni.Czuję jakbym miał za grube palce .Przy zaciskaniu bolą mnie palce.Nic mnie nie boli, tylko czuję się słaby. Krzysztof

Sugerowałabym wizytę u lekarza, gdyż Pana objawy mogą być związane dużym przeciążeniem organizmu lub rozwojem jakiejś choroby. Najlepiej w takiej sytuacji wykonać co najmniej podstawowe badania biochemiczne i zorientować się czy nie dzieje się nic niepokojącego. Pod kątem dietetycznym przeciążony organizm można wspierać dbając o urozmaicenie i regularność posiłków. Niezależnie od tego czy czuje się Pan głody powinien Pan spożywać 3 większe i 2 mniejsze posiłki w ciągu dnia. Proszę zadbać o to, ażeby w diecie było dużo owoców i warzyw, ryb, nasion roślin strączkowych, mięsa i nabiału. Produkty zbożowe najlepiej jest łączyć białe i pełnoziarniste. Proszę także zrezygnować z tzw. "śmieciowego" jedzenia jak słodycze, czipsy, przekąski, fast-foody, gdyż wpływają one negatywnie na funkcjonowanie organizmu. Życzę powrotu do zdrowia.