Utrzymywanie się THC w organizmie po paleniu marihuany

ile czasu trzeba by marichuana została"wyparta z organizmu" tj. żadne badania jej nie wykażą itd. Zawsze mnie to ciekawiło ....i może jeszcze 2 pytanie - gdy ktoś palił marichuanę to ile musi odczekać dni by móc bezproblemowo oddać krew. ??

Są metody wykrywające metabolity w okresie pół roku, ale niewiele laboratoriów stosuje takie czułe metody kryminalistyczne.
Krew dla chorych powinna być wysokiej jakości, dlatego są takie ograniczenia pobierania krwi od grup zwiększonego sanitarnego ryzyka.