Uwagi nauczycieli w stosunku do dziecka z ADHD

Bardzo proszę mi powiedzieć jak wytłumaczyć w szkole że wpisując codziennie kilka razy uwage za bieganie skakanie itd.dziecku z adhd p podkreślanie ze jest niegrzeczne to tylko wzmacnia jego negatywne zachowania pochwał zsadnych

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Konieczna jest szczera rozmowa z nauczycielami. Być może konieczne będzie wsparcie szkolnego psychologa.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

No właśnie temat rzeka, o który walczę z nauczycielami od lat. Dziennik uwag potrzebny im raczej do dokumentacji niż zmiany zachowania ucznia. Proszę spróbować zaproponować dziennik korespondencji między Panią a szkołą ale po to by Pani wiedziała co jest zadane, co dziecko ma przynieść, jak się przygotować. Dziecko powinno dostawać wpisy pozytywne za dobre zachowanie. Wpis, że biega można porównać do wpisu dla dziecka na wózku, że siedzi.
Niestety wszystko zależy od nauczyciela czy zechce zmienić nawyki i spróbować czegoś innego.