Uwidocznione odcinki stawów krzyżowo-biodrowych zmian destrukcyjnych nie wykazują

Witam Proszę o interpretacje wyniku TK.Badanie TK nie wykazuje danych dla przepukliny krążka m/kręgowego i konfliktu krążkowo-korzeniwrgo. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na poziomie nasady łuku L4 wynosi 13,8 mm( norma 15mm) Pojedyncze guzki Schomorla w płytkach granicznych trzonów kręgowych. Wyspa kostna w bocznej część S1 po str. lewej, max wielkości 14mm. Połowiczy kręg przejściowy na pograniczu L/S. Uwidocznione odcinki stawów krzyżowo-biodrowych zmian destrukcyjnych nie wykazują.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Guzki Schmorla są to patologiczne struktury, które jednak zazwyczaj nie daja dolegliwości. Mimo, że występują dosyć czesto niewiele o nich wiadomo. Zmniejszenie wymiaru kanału kregowego może świadczyć o chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa. Proszę zgłosić się do ortopedy, który ustosunkuje badanie obrazowe do badania klinicznego.
Pozdrawiam