Uwidocznione odcinki stawów krzyżowo-biodrowych zmian destrukcyjnych nie wykazują
Witam Proszę o interpretacje wyniku TK.Badanie TK nie wykazuje danych dla przepukliny krążka m/kręgowego i konfliktu krążkowo-korzeniwrgo. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na poziomie nasady łuku L4 wynosi 13,8 mm( norma 15mm) Pojedyncze guzki Schomorla w płytkach granicznych trzonów kręgowych. Wyspa kostna w bocznej część S1 po str. lewej, max wielkości 14mm. Połowiczy kręg przejściowy na pograniczu L/S. Uwidocznione odcinki stawów krzyżowo-biodrowych zmian destrukcyjnych nie wykazują.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
79 poziom zaufania
Witam.
Guzki Schmorla są to patologiczne struktury, które jednak zazwyczaj nie daja dolegliwości. Mimo, że występują dosyć czesto niewiele o nich wiadomo. Zmniejszenie wymiaru kanału kregowego może świadczyć o chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa. Proszę zgłosić się do ortopedy, który ustosunkuje badanie obrazowe do badania klinicznego.
Pozdrawiam