Pojedyncze guzki Schomorla w płytkach granicznych trzonów kręgowych
Witam o to mój wynik TK: Badanie TK nie wykazuje danych dla przepukliny krążka m/kręgowego i konfliktu krążkowo-korzeniwrgo. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na poziomie nasady łuku L4 wynosi 13,8 mm( norma 15mm) Pojedyncze guzki Schomorla w płytkach granicznych trzonów kręgowych. Wyspa kostna w bocznej część S1 po str. lewej, max wielkości 14mm. Połowiczy kręg przejściowy na pograniczu L/S. Uwidocznione odcinki stawów krzyżowo-biodrowych zmian destrukcyjnych nie wykazują.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
73 poziom zaufania
Guzki Schmorla to stosunkowo częste, najczęściej nie dające żadnych dolegliwości zmiany patologiczne zazwyczaj w odcinku piersiowym i lędźwiowym kręgosłupa.