Użądliła mnie osa, czy powinnam się zgłosić do lekarza?

trzy dni temu uzadlila mnie osa w dwoch miejscach w reke i w okolicach obojczyku -w aptece polecono mi hydrokortyzon w kremie ale to nic nie pomaga reka jest opuchnieta do lokcia czerwona i boli to samo jest w okolicy obojczyka czy powinnam pojsc do lekarza ?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, rękę zdecydowanie powinien obejrzeć lekarz.
Być może niezbędna okaże się doustna farmakoterapia, gdyż z opisu wynika iż leczenie miejscowe nie przynosi pożądanych efektów.