Uzależnienie od leków nasennych a obniżony poziom leukocytów

Witam, Chciałam spytać czy od ciagłego brania leków nasennych mozna dostać białaczki?? nie potrafie spać bez nich , chyba sie uzależniłam bo biore po pół tabletki dzień w dzień. Zaniepokoiłam się bo pol roku temu leukocyty wynosiły 8000 a teraz 4000 , czy to przez te tabletki? jak je odstawić? biorę stillnox z góry dziekuję za odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. Stilnox nie wywołuje białaczki. 2. Stilnox uzależnia - odstawienie leku nie jest proste, dlatego pomóc w tym powinien specjalista psychiatra. 3. 4tys. leukocytów to wartość prawidłowa.