Uzależnienie od leków nasennych u 53-latki i prośba o radę

BARDZO PROSZE O RADE CO ROBIC MAM PROBLEM ,UZALEZNIŁAM SIE OD LEKÓW NASENNYCH TZN.ESTAZOLAMU I BIORE TEZ ASENTRE PRZECIW DEPRESYJNĄ PRÓBUJE SIE POZBYC UZALEZNIENIA ALE NIE DAJE RADY SAMA ,CZUJE SIE JAKAS ROZTRZESIONA OD RANA I MAM LĘKI ,BOJE SIE O SIEBIE I TYCH OBJAWÓW KTÓRE SIE POJAWIAJA .BARDZO PROSZE O POMOC .GRAZYNA S.

Szanowna Pani,

w takiej sytuacji, o której Pani pisze, czyli podejrzenia uzależnienia od leków nasennych bardzo istotny jest kontakt z lekarzem psychiatrą. To właśnie pod jego okiem powinna Pani odstawiać te środki i schodzić z dawki leku. Lekarz psychiatra może zadecydować o skierowaniu Pani na oddział detoksykacyjny, gdzie uzyska Pani fachową pomoc w odstawieniu leków.

Pozdrawiam

Bardzo trudno jest samemu poradzić sobie z uzależnieniem, wie Pani o tym ze swojego doświadczenia i o tym Pani pisze. W tej sytuacji wskazane jest podjęcie współpracy z terapeutą uzależnień i równolegle z psychiatrą. Zachęcam do udania się na konsultację do terapeuty i ustalenie, jak będzie przebiegać terapia.