Lamitrin, jak go stosować?

Witam, mam takie pytanie: lekarz przepisał mi Lamitrin 0.25 i co dwa tygodnie zwiększać do 200 na dobę z tym ze nie wiem czy brać rano czy wieczorem i czy jest w tym jakaś różnica. Męczę się już dłuższy czas z depresją i bólami głowy oraz zaburzeniami nastroju. Wiele leków już miałam i po Lamitrinie jak po innych nic się nie dzieje, żadnej poprawy, tylko waga w górę, przybrałam aż 30 kilogramów w ciągu dwóch lat. Bardzo dla mnie jest istotna informacja, jak brać Lamitrin by więcej nie utyć. Pilnuję diety, ćwiczę, jeżdżę na rowerku, a moja waga cały czas stoi w miejscu. Może jeszcze są jakieś zamienniki Lamitrinu, może w lepszej cenie? Czy ten lek rzeczywiście pomaga w depresji? Bo u mnie tych efektów brak jak na razie niestety. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, dodam ze biorę 300 kwetlaplex na noc.

Witam. Lek należy przyjmować rano. Do spektrum jego działań niepożądanych nie należy przyrost masy ciała nie ma powodów do niepokoju.

Warto dopytać lekarza, który lek zapisał. Zna Panią i historię Pani choroby, zapisując lek miał konkretny plan leczenia, dlatego ważne jest, żeby wiedziała Pani dokładnie jak brać lek.
Dodatkowo oprócz leków warto, żeby skorzystała Pani z psychoterapii, która jest obok leczenia farmakologicznego podstawowa forma terapii w przypadku CHAD.

Witam
Regularne branie leków jest ważne, jak ma Pani brać leki czy rano czy wieczorem to pytanie do lekarza psychiatry, ja czytam o tym że boi się Pani utyć i jak najbardziej to rozumiem, to o co może Pani zadbać żeby tak się nie stało to o dietę i ruch. Zamiast usiąść w fotelu przez tv lepiej wyjść, zamiast zjeść czekoladę lepiej zjeść dwa jabłka...itd takie małe zmiany a może uda się uniknąć kolejnego przyrostu wagi
pozdrawiam
anna suligowska