W jaki sposób wyszczuplić łydki?

Witam, Mam 18 lat , 158cm wzrostu i nie odpowiada mi mój wygląd :( dawno się nie ważyłam ale parę miesięcy temu było 44kg. Teraz nie wiem ile ale chciałabym ważyć max 40kg. Gruba nie jestem ale moje nogi a zwłaszcza łydki to tragedia. Są prawie takiej grubości jak uda i to wygląda okropnie :( co mogę zrobić by w miarę szybko schudnac i wyszczuplic nogi a przede wszystkim łydki? W szkole mam caloroczne zwolnienie z wf ale w domu często jeżdżę na rolkach i longboardzie. Co jeszcze mogę zrobić?

Witam serdecznie,

W tym momencie Pani waga jest zdecydowanie za niska i nie powinna Pani zbyt intensywnie ćwiczyć. Proszę zadbać również o pełnowartościową dietę.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk

Witam,
Przy podanych przez Panią parametrach (158cm, 44 kg, 18 lat), wykazuje Pani znaczną niedowagę. Dalsze obniżenie wagi do 40g może poważnie Pani zaszkodzić, aż do ustąpienia miesiączki (właściwa ilość tkanki tłuszczowej w organizmie kobiety warunkuje prawidłowe przemiany hormonalne). Mogą pojawić się również problemy z koncentracją, uczeniem się. Pisze Pani, że jeździ na rolkach i longboardzie, a to znaczy że regularnie trenuje Pani mięśnie łydek, więc to nie tłuszcz znajduje się na Pani łydkach, a mięśnie.
Brakuje w Pani pytaniu informacji na temat odżywiania się. Odpowiednia kaloryczność diety jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania Pani organizmu i zachowania sprawności tak fizycznej, jak i umysłowej.
Gdyby mi Pani napisała coś więcej na temat Pani posiłków mogłabym lepiej pomóc, więc zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam, Anna.