W jaki sposób wzbogacić dietę 13-latka z anoreksją?

Dzień dobry Mam 13 letniego syna, który który wg jednych lekarzy jest anorektykiem, wg innych nie. Ostatnio miał robione badania. w których wyszło że kreatynina wynosi 0. Pani dr powiedziała, że jest to skutek wyniszczenia organizmu spowodowanego niedożywieniem. Zaleciła podawanie nutidrinków, które syn wogóle nie chce pić. Dieta uboga, wzrost 154 cm, waga 36, 5 kg. Czym uzupełnić braki białka i innych składników. Obecnie jest pod opieką lek. rodzin., endokrynologa (mała tarczyca), teraupeuty.

Witam Panią Serdecznie,

Dietetyk udzieli Pani wskazówek, jak i co zastosować u Pani Syna, żeby wyrównać powstałe niedobory.
Z mojej strony zachęcam Panią do akceptowania Syna takim, jaki jest i właśnie teraz okazywać mu dużo wsparcia, miłości i uwagi.

Życzę Pani i Synowi wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej

Warto porozmawiać o tym z psychoterapeutą syna. Omówienie i zrozumienie przyczyn oporu syna (które mogą tkwić w chorobie, a także trudnościach relacyjnych) może wiele wnieść w procesie zmian. Zachęcam do podjęcia pracy terapeutycznej w tym obszarze. Dodatkowo cenna może być także konsultacja z psychodietetykiem.