Problemy z nauką i pobicie 13-latka

Witam,mam syna 13lat,problem jest taki iż ma problemy z nauką,jest po badaniach psychologicznej poradni,ale to mało,ostatnio zbudował się do takiego stopnia że na wszystko jest zniechęcony .Próbuję różnymi sposobami mu tłumaczyć,on wpatrując się w okno milczy a za kwadrans powrót do stanu jego zawieszenia,jest jakby w innym świecie,co mam robić i jak synowi pomóc,czy powodem może być że 5-10-2013 został pobity na ulicy przez starszego faceta,a policja i prokuratura postawiła zarzuty zniszczenia

Badania to jedno, warto też by skontaktował się z psychologiem, psychoteraputa, który pomoże mu przepracować traumę, jakiej doznał, na nowo zbudować poczucie bezpieczeństwa i zaufania.
Podobne zawieszenia mogą być sygnałem, ze syn nadal przeżywa tamto wydarzenia, ma trudność w poradzeniu sobie z emocjami albo wyrażeniem złości, frustracji i bezsilności. Warto go wspierać, okazywać nienarzucająca się obecność itp.
Ważne tez by zadała sobie Pani pytania jak było wcześniej? CO się zmieniło? i jakie jeszcze mogą być powody tej zmiany?
Nastolatki bowiem przechodzą często okres buntu, braku motywacji, poszukiwania "swojego miejsca w świecie", co może także przebiegać bardzo burzliwie.

Witam, możliwe że doświadczenie związane z napaścią, wywarło na dziecko silny wpływ jak i na Państwa. Jakiej informacji udzielono Panu w poradni? Warto by było skorzystać z psychoterapii, pomocy długoterminowej psychologa dziecięcego.
Pozdrawiam serdecznie