W którym tygodniu ciąży należy wykonać usg?

Witam, jestem na początku ciąży (5 tc). Lekarz zalecił mi zrobienie USG w 7 tc. Zgodnie z większością źródeł, z którymi się spotkałam zalecane jest wykonanie 3 USG w trakcie przebiegu ciąży: 11.-14.tc, 18.-23. tc i 28. a 32. tc. Mam dylemat czy je wykonać, czy zaczekać do czasu pierwszego zalecanego badania. Czy wykonanie dodatkowego badania na tak wczesnym etapie ciąży jest bezpieczne? Nigdy nie byłam przeciwna temu usg, jednak nie chcę przesadzać i ewentualnie narażać maluszka. Już kilka (jak nie kilkanaście lat temu) pojawiły się doniesienia na temat termicznych i mechanicznych skutków biologicznych na płód, a ostatnio pojawiają się badania, które mają wskazywać na powiązanie zwiększającej się ilości usg wczesnej ciąży, z wzrastającą ilością dzieci chorujących na autyzm. Wszelkie te badania oczywiście wskazują, że tego typu skutki mają byś minimalizowane przez zasadę ALARA. Gdyby to dotyczyło tylko mnie, pewnie bym nawet się nie zastanawiała czy wykonać badanie, jednak w ciąży nie jest to dla mnie już takie oczywiste. Jeżeli jest to argumentowane medycznie, oczywiście stawię się na pierwszym dostępnym badaniu USG. Proszę o wskazówkę, czy takie badanie jest bezpieczne dla maleństwa, czy jest konieczne i czy istnieją medyczne wskazania do wykonania usg na tak wczesnym etapie ciąży. Z góry serdecznie dziękuję.

USG jest niezbędne aby ciążę potwierdzić w jamie macicy, robi się je zwykle koło 6-8 tygodnia, aby uchwycić już czynność serca płodu. Potem 3x USG po 1 na trymestr. Badanie USG w ciąży jest bezpieczne