Waga nastolatka: ile należy ważyć?

Mam 14 lat (ukończę 3 marca), 164 cm wzrostu i ważę 50,5 kg. W talii mam 64 cm, w biodrach 85,5 cm. Obwód uda wynosi 44 cm, łydki 34 cm.  Moje pytania: 1. Czy dobrze ważę? Ile mogę ważyć najmniej? 2. Czy mam dobre wymiary? Co powinno być mniejsze?

14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest prawidłowa. Nie powinnaś jednak ważyć mniej niż 48 kilogramów.

Jeśli chodzi o wymiary, to nie ma na nie konkretnych norm. Każdy ma bowiem nieco inną budowę ciała. U kobiet obwód talii nie powinien wynosić więcej niż 80-88 cm, kiedy to rozpoznaje się otyłość brzuszną.

Pozdrawiam