Wahania nastroju, kaszel, dziwne myśli, wulgarność, agresja

Witam Jestem chory na padaczkę od 12 lat(powypadkowa,do wyleczenia) często zmieniane mam leki, od stycznia zacząłem pracę i wtedy lekarz zwiększył mi lek, wszystko się zaczęło od tamtej pory : wahania nastroju,kaszel,dziwne myśli,wulgarność,agresja,w jednej chwili kłóciłem się z koleżanką o nic a w drugiej przepraszałem, straciłem wszystkich bliskich znajomych, mam wrażenie że jak mnie ludzie widzą to jakoś dziwnie na mnie patrzą, nie lubię wychodzić w dzień, nie umiem się już uśmiechać :(, SOS

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest pilna wizyta u specjalisty psychiatry. Lekarz po ustaleniu przyczyny zmiany zachowania wdroży odpowiednie leczenie. Do poradni leczenia zdrowia psychicznego nie jest wymagane skierowanie.

Witam,
może w takim wypadku warto byłoby się także skonsultować z psychologiem, oczywiście kontynuować ścisłą współpracę z lekarzem, podjęcie nowej pracy jest dodatkowym obciążeniem, który może powodować stres, psycholog może Panu pomóc radzić sobie z tym. Pozdrawiam.

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Dzień Dobry
Wydaje mi się, że oprócz padaczki ma Pan również problemy natury psychologicznej, które mogą być związane z przebytym wypadkiem lub Pana osobowością. Powinien Pan zgłosić się do psychoterapeuty, aby wspólnie zbadać ich przyczyny a tym samym znaleźć rozwiązanie problem, tak aby mógł Pan swobodnie funkcjonować.
Pozdrawiam
Agata Dusza

Witaj,
czy zgłosiłeś ten problem lekarzowi,który przepisał Ci leki?Takie rozdrażnienie może być też skutkiem poczucia ociężałości,więc zanim zaczniemy rozmawiać o innych przyczynach,zgłoś problem w tym samym gabinecie.Potem napisz ponownie.
Pozdrawiam serdecznie

Warto porozmawiać z lekarzem o tej zmianie leków. Dodatkowo zachęcam do spotkania z psychologiem, który pomoże uustalić przyczynę niepokojących objawów i zaproponuje możliwości poradzenia sobie (psychoterapia).
Podobne objawy mogą być wynikiem zarówno zmian w układzie neuroprzekaźnikowym, rozwijającej się choroby psychicznej (np schizofrenii) lub trudności i kryzysów emocjonalnych związanych z powrotem do pracy.