Jaki jest powód myśli samobójczych i wahań nastroju?

Witam, mam myśli samobojcze od jakiegoś czasu, przez parę dni trwają później odchodzą i z jakiś czas się znowu pojawiają. Wyobrażam sobie przebieg samobójstwa jak by wyglądało, list pozostawiony. W sumie pojawiają się one ostatnio coraz częściej. Jest okres w którym jestem wesoła i nie myślę a za parę dni płacze, jestem rozdrazniona, agresywna, nie mam ochoty na wychodzenie na zewnątrz, odcinam się od ludzi.

Witam Panią
Pani obniżony nastrój i myśli samobójcze prawdopodobnie
wynikają z niskiej samooceny i zapewne przykrych
doświadczeń z przeszłości.
Niewykluczone, że jest to depresja, jednak rzetelną diagnozę
można postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Depresja jest chorobą bardzo niebezpieczną, jeżeli nie jest
właściwie leczona.
Człowiek doświadczający depresji nie widzi możliwości
rozwiązania swoich trudnych problemów – stąd myśli samobójcze. .
Gdy nachodzą złe myśli, najlepiej zadzwonić do bliskiej koleżanki ,
kogoś z rodziny lub wykorzystać
Całodobowy Telefon Zaufania nr 81 534 60 60.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła
leczenie, psychoterapię.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą
oraz psychologiem lub psychoterapeutą.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia oraz odzyskać
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

występowanie myśli samobójczych jest wskazaniem do jak najszybszego zgłoszenia się na wizytę do psychiatry.
Przyczyn wahań nastroju może być wiele- od zaburzeń na podłożu nerwicowym (zaburzenia depresyjno-lękowe mieszane) epizodów depresyjnych aż do choroby afektywnej dwubiegunowej.
Wizyta u psychiatry, pełen wywiad oraz badanie psychiatryczne powinno postawić właściwą diagnozę i zaplanować odpowiednie leczenie

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam, polecam jak najszybciej udać się na konsultację do lekarza psychiatry. Nieodpowiedzialne byłoby udzielanie odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania bez diagnozy lekarskiej, poznania osobiście Ciebie i Twojej historii. Problemu myśli samobójczych absolutnie nie wolno lekceważyć, szczególnie jeśli pojawiają się one coraz częściej. Daj sobie pomóc :) Pozdrawiam, Monika

Witam Panią. Podobnie jak inni specjaliści zaapeluję: proszę nie lekceważyć problemu i pilnie udać się o pomoc, najlepiej do lekarza psychiatry. Nie wiemy nic o tle Pani obecnego stanu: czy to reakcja sytuacyjna czy może wzorzec występujący w rodzinie. Nie wiemy, czego Pani doświadcza poza zmiennością nastrojów i fantazjami rezygnacyjnymi. Potrzebuje Pani empatycznego "pochylenia sie" nad swoim doświadczeniem.
Pozdrawiam
Leszek Suligowski
Psychoterapeuta