Wahania wagi po ciąży a badania diagnostyczne

Witam, chciałam zapytać o problemy z wagą. W pierwszej ciąży schudłam a po ciąży waga strasznie w górę. W drugiej ciąży schudłam ponad 20kg i teraz znów waga idzie w górę. Badalam tarczyce TSH 3-generacja 3,910 ulU/ml FT4 1,41 ng/dl anty TPO <0,80 lU/ml. Nie mam pomysłu czym to może być spowodowane. Ani dieta ani aktywność się nie zmieniła. Lekarz mówi że jest ok. Mówiłam że jestem senna i przepisał mi Lucetam 800mg dwa razy dziennie plus magnez. Mówił o pobudzeniu krążenia w głowie. Pomocy

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
TSH ma Pani w górnej granicy normy - proszę monitorować wskaźnik, być może rozwija się niedoczynnośc tarczycy. Do diety proszę włączyć ryby morskie 3-4 razy w tygodniu.
Pozdrawiam