Ważę 63 kg i mam figurę o kształcie gruszki. Jakie ćwiczenia są najlepsze dla mojego typu sylwetki?

Czy mogłabym otrzymać radę odnośnie do tego, jak mogę schudnąć i jaką dietę rozpocząć? Chcę zgubić 5 kg, teraz przy aktualnej wadze 63 kg źle się czuję. Chciałabym poczuć się trochę lżej. Mam 18 lat, ćwiczę balet 3 razy w tygodniu, dość intensywnie. Szczególnie zależy mi na zgubieniu kilogramów w nogach, gdyż mam figurę w kształcie gruszki, wszystko „idzie mi” w uda i biodra. Czy jeżeli wprowadzę szóstkę weidera i spacery, to jest szansa na schudnięcie? Dodam, że często w szkole jestem głodna, po domowym śniadaniu szybko dopada mnie głód i ciężko jest wtedy trzymać się zasady 5 posiłków dziennie..:/

18 LAT ponad rok temu

Witam,

nie napisałaś, jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie mogę nawet w przybliżeniu określić, czy masz nadwagę i czy dieta jest Ci potrzebna.

To naturalne, że rano jesteś głodna, szczególnie w szkole, kiedy od śniadania z pewnością mijają minimum 3 godziny.

Kiedy jesteś głodna, a nie kierujesz się „ochotą na coś smacznego”, nie ma powodu, dla którego miałabyś nie zjeść. Wybieraj produkty zdrowe i pełnowartościowe i uzupełniaj je warzywami. Pij też duże ilości wody niesmakowej, która usuwa toksyny z organizmu, nawadnia organizm i napełnia żołądek, dzięki czemu jesz mniej.

Szóstka weidera to typowe ćwiczenie na mięśnie brzucha, dlatego jeśli chcesz wysmuklić nogi, nie przyniesie efektów. Polecam natomiast spacery, jazdę na rowerze, bieganie, pływanie oraz ćwiczenia na mięśnie nóg, które znajdziesz na naszej stronie.

Pozdrawiam