Węzeł chłonny pod pachą - co dalej?

Witam,

mam 25 lat. Około miesiąca temu pod lewą pachą zrobiło mi się zgrubienie. Byłam u lekarza rodzinnego, który stwierdził, że jest to powiększony węzeł chłonny, że nie ma się czym martwić i przepisał mi lek na 10 dni, a jeśli mi się nie zmniejszy to mam zgłosić się do ginekologa na USG. Po 5 dniach nie ma żadnej poprawy. Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania, czy wybrać antybiotyk do końca i czekać tak jak radził lekarz?

Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Antybiotykoterapia powinna zawsze trwać zalecony okres czasu, jest to niezwykle ważne w zapobieganiu oporności bakterii. W opisanym przypadku prawdopodobnie może nie być poprawy także po 10 dniach stosowania preparatu. Jednakże wykonywanie jakichkolwiek badań bez dokładnego zbadania piersi i wykonania USG jest nieuzasadnione. Być może zostaną zlecone badania dodatkowe, ale dopiero po wstępnej diagnozie.
Proponuję umówić się na wizytę jak najszybciej, być może oprócz badań zostanie zlecony inny lek, ale dopiero po zbadaniu piersi i wykonaniu USG przez ginekologa.

Redakcja abcZdrowie.pl