Czapeczki dla niemowląt

Witam. Jestem ciekawa czy jest różnica między czapeczkami dla niemowląt. Głównie chodzi mi o czapeczki dla niemowląt, które są wiązane i te zwyczajnie wkładane. Tematyka mnie interesuje, bo niedawno zostałam mamą i staram się dowiadywać nowych rzeczy. Nie chciałabym też zrobić mojemu dziecku krzywdy, a po usłyszeniu informacji mam wątpliwości. Mianowicie o czapeczkach dla niemowląt zaczęłam rozmawiać z moją siostrą, która jest pedagogiem i twierdzi że jeżeli naszemu niemowlakowi nie będziemy zakładać wiazanej czapeczki to mu się krtań opuści i z logopedycznego punktu widzenia będzie miał trudności z nauką mówienia, czy to rzeczywiście ma jakiś wpływ, że nosi nie wiązane czapeczki dla niemowląt? Wiązane czapeczki dla niemowląt przyspieszają i ułatwiają rozpoczęcie mówienia? Czy czapeczki dla niemowląt w ogóle wpływają na naukę mówienia u dzieci, czy nie ma to znaczenia? Jakie czapeczki dla niemowląt najlepiej wybierać?

PIERWSZE SŁYSZĘ , MOŻE PANI SIOSTRA GDZIEŚ PRZECZYTAŁA O TYM ALE WIĘKSZOŚC DZIECI MA ZWYKŁE CZAPECZKI I NIE MA PROBLEMÓW Z MOWA,
TERAZ LOGOPEDZI POKAZUJĄ RODZICOM JAK MAJĄ UCISKAĆ, MASOWAC OKOLICE UST ABY UZYSKAĆ ODPOWIEDNIE NAPIĘCIE MIĘŚNI JAMY USTNEJ I WARG, , PRZYWIĄZANIE CZAPECZKI NIE WZMACNIA ŻADN YCH MIĘSNI.