Widoczne gruczolaki i przerzuty raka brodawkowatego

śródmiąższowo. W gruczole poza guzem widoczne gruczolaki. W jednym węźle na cztery widać przerzut raka brodakowatego(+1/4). w świetle jednego z cienkościennych naczyń obecne komórki raka.Miąższ tarczycy z obecnością guzka rozrostowego mam mjec 17 lipca jodowanie radioaktywne czy może pan doktor mi wyjasnic na jezyk prosty całą diagnoze rozpoznawcza i co mi da to jodowanie i co ma za zadanie zrobic ten jod mam na imie artur i mam 42lata

Rak brodawkowaty tarczycy jest jednym z nowotworów, ktore dzieki wspólcześnie stosowanym metodom jesteśmy w stanie wyleczyć. TZW jodowanie polega na podaniu jodu radioaktywnego, który jest wychwytywany przez komórki tarczycy, czyli jeżeli po operacji jeszcze kilka zostało, to one zostaną przez ten jod zniszczone.