Widoczne naczynia krwionośne a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam.Zawsze byłam żylasta. Od małego. Jednak teraz mam wrażenie,że oprócz widocznych żył na nogach,udach,piersiach,nadgarstkach,pojawiły się nawet na dekolcie i ramionach,taka widoczna siatka.Od pół roku biorę pigułki anty,to pewnie te wpłynęło na widoczność tych żył,ale czy jest coś co mogę zrobić,aby nie było ich aż tak widać?Dużo jem,ale jeśli tyje to tylko w brzuchu.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Pytanie, czy żyły prześwitują przez skórę, czy wystają ponad jej powierzchnię tzn. czy są nadmiernie wypełnione. Jeżeli prześwitują, proponuję wykonać morfologię i wykluczyć np. niedokrwistość. Jeśli są nadmiernie wypełnione, należy pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, regularnie uzupełniając płyny, organizm zatrzymuje wodę, gdy nie ma odpowiedniej podaży płynów, stosować środki moczopędne, to jednak proponowałabym skonsultować już z Pani lekarzem.
Pozdrawiam