Jak odchudzić się i zmniejszyć tkankę tłuszczową na brzuchu?

Witam, jestem kobietą w wieku 36 lat, czyli już niestety nie młodą. W sierpniu tamtego roku wyszłam za mąż, razem z mężem staramy się o dziecko. Chociaż niestety to nie jest takie proste na odległość (mąż przebywa za granicą i pracuje), ja jestem w Polsce, ale niestety od września 2011 jestem osobą bezrobotną. Jeśli chodzi o zajście w ciążę to znaleźliśmy dobrą klinikę i mam nadzieję, że specjaliści, którzy tam pracują pomogą nam w tym. Mam swój osobisty problem, zauważyłam ostatnio, że przytyłam. Mam brzuszek (sadełko pod piersiami), chciałabym być atrakcyjna dla swojego męża. Zwłaszcza, że mamy mały staż małżeński i dla siebie. Wcześniej przed ślubem chodziłam na aerobik, w naszym mieście, ale już nie jest prowadzony. Może jakaś dieta albo specjalne ćwiczenia dla takiej pani jak ja. Proszę o poradę.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Droga Moniko! Powinnaś zwrócić uwagę na swoją wagę nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Nadwaga utrudnia zajście w ciążę. Poniżej przedstawiam Ci parę rad, które nie tylko sprzyjają zmniejszeniu wagi, ale też korzystnie wpływają na płodność. Przede wszystkim spożywaj regularnie posiłki i koniecznie zjadaj śniadanie w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, a kolację na 2 godziny przed snem. W ciągu dnia nie zjadaj więcej niż 5 kromek pieczywa pełnoziarnistego, nasączaj go oliwą z oliwek - zamiast masła, jest źródłem NNKT, które warunkują zajście w ciążę i prawidłowy jej przebieg. Na śniadanie zjadaj 200g sera białego, z wkrojoną natką pietruszki (kwas foliowy, witamina C oraz B-kartoten i witamina E). 2 Śniadanie to owoce np. banan, jabłko, gruszka lub 6 suszonych moreli albo baton musli. Obiad indyk (lub schab) gotowany, duszony z kaszą gryczaną lub ryżem (0,5 torebki po ugotowaniu) a do tego około 200 surówki bez majonezu i śmietany. Zrezygnuj z jedzenia kurczaków, gdyż są nafaszerowane substancjami o charakterze hormonalnym. Omijaj z daleka podroby (wątróbka, serca, żołądki). 2 razy w tygodniu zjadaj ryby (morszczuk, dorsz, łosoś norweski) - źródło kwasów omega-3. Na podwieczorek zjedz galaretkę owocową przygotowaną zamiast w 500ml wody, w 200ml, kisiel lub budyń na mleku 2%. Kolacja to mięso np. szynka drobiowa, polędwica sopocka, parówki, ale zawierające około 70% mięsa. Mogę być również jajka (2sztuki) gotowane na miękko lub jajecznica albo 2 plasterki sera żółtego. Staraj się aby w każdym posiłku znajdowały się warzywa (papryka czerwona, pomidor, sałata zielona). W ciągu dnia wypijaj 2 filiżanki zielonej herbaty oraz pu -erh przed snem. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty