Wizyta u ginekologa a utrata dziewictwa

Mam takie pytanie. Mam problem od tamtego roku, lata mam upławy. I muszę iść do ginekologa. Kilka razy nadziałam się na różne rzeczy (na pochwę). I boję się że straciłam dziewictwo. Czy przy badaniu musi być moja mama? Czy gdy poproszę aby pani ginekolog najpierw porozmawiała ze mną o tym co mi jest a później z moją mamą. I nie mówiła jej że się masturbuję (to nie palcówka). Mam 12 lat. ;( Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Na wizytę do ginekologa należy zgłosić się w obecności jednego z rodziców. Rodzic powinien być obecny podczas zbierania wywiadu oraz badania. Być może ginekolog, za zgodą rodzica, zbierze wywiad bez obecności opiekuna. Proszę wcześniej o tym porozmawiać z osobą z którą udasz się ginekologa.
Pozdrawiam