Włosy koło odbytu a pierwsza wizyta u ginekologa

Witam ;) Mam 17 lat. Nie byłam jeszcze u ginekologa, ale chcę niedługo iść. Mam włosy w okolicach odbytu. Jestem dziewicą, co oznacza, że ginekolog będzie badał mnie przez odbyt. Czy idąc do ginekologa muszę je ogolić? Czy to nie będzie żenujące? Dodam też, że się masturbuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pierwsza wizyta u ginekologa wiąże się często z dużą ilością emocji i z silnym poczuciem skrępowania. Jeżeli ogoleniu włosów sprawi, że będzie się Pani czuć bardziej komfortowo, to proszę tak zrobić. Proszę jedynie uważać, żeby się nie zaciąć i nie doprowadzić w ten sposób do infekcji. Uprawianie masturbacji nie ma wpływu na porost włosów.

Pozdrawiam serdecznie!