Wodnisty stolec podczas diety

Dzien dobry! Mam zapytanie. 2 godziny wczesnej zjadlam maly posilek i wypilam butelkowany sok z kiszonej kapusty(500ml, data waznosci wciaz do konca sierpnia) i poczulam ze musze isc do toalety na dluzsze posiedzenie. Ku mojemu zdziwieniu praktycznie "sikalam odbytem"! Takze wysikalam sie normalnie ale nie bylo zbyt wiele moczu. Nie mam zadnych dolegliwosci(to nie wirus czy cos). Zdarzylo mi sie to drugi raz w zyciu, (1 rok temu jak bylam 14 dni na diecie dr Dabrowskiej. Co to jest i dlaczego?

Lek. Tomasz Budlewski

byc moze dieta powoduje podrażnienie jelit i w ten sposób jest reakcja. proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,

Biegunki tego typu mogą być reakcją na mikroorganizmy zawarte w produktach fermentowanych. Powodem mogą być zaburzenia mikrobioty w Pani układzie pokarmowym, różnego rodzaju dysbioza i przerosty bakteryjne. Warto zastanowić się nad przeprowadzeniem badania kału pod kątem mikroorganizmów w nim zawartych.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

warto również przeczytać: Mikroorganizmy probiotyczne a odchudzanie
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/mikroorganizmy-probiotyczne-a-odchudzanie.html?c=4