Wody płodowe w jelitach dziecka

Witam. Byłam dzisiaj na usg i lekarz zobaczył że u małej w jelitach sa jakieś pęcherzyki. Prawdopodobnie opiła się wód płodowych, tak stwierdził. Ale mamy to za parę dni sprawdzić. Tylko on akurat jedzie na urlop i mam iść do innego. Jakie są powikłania i dalsze procedury jeśli okazałoby się że to jednak nie są wody płodowe. Tak się zestresowałam że nie wypytałam lekarza.. A teraz świruje a internet nie jest zbyt bardzo pomocny w tym przypadku. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie napisała Pani jaki jest wiek dziecka. Taki opis badania USG u dziecka niedługo po urodzeniu raczej nie budzi niepokoju ponieważ najczęściej takie płyny w jelitach dziecka powoli ulegają wchłonięciu i nie powinny spowodować powikłań. Jeśli dziecko je normalnie nie ma powodu do niepokoju