Wpływ soli zawartej w rybach na nadciśnienie

Czy sól zawarta w śledziach (słonych) jest szkodliwa tak jak zwykła sól w nadmiarze która jest przyczyną nadciśnienia itd, itp?

Sól zawarta w solonych śledziach jest tak samo szkodliwa, gdyż jest to po prostu zwykła sól kuchenna. Używa jej się jako środek konserwujący (zapobiega szybkiemu psuciu się ryb).