Sól w diecie u dziecka przedszkolnego

Witam. Mam pytanie co do zastosowania soli u dzieci w wieku przedszkolnym. Mianowicie ile powinno dawać soli np na litr zupy w przeliczeniu na gramy.pozdrawiam

Ciężko określić ile gram soli powinno dodawać się do zupy, ponieważ chodzi o zbilansowanie całodziennej podaży sodu. Zalecana dawka to 5 g soli kuchennej, czyli 2,5 g Na na dzień na jedno dziecko. Jeżeli używa Pan soli magnezowej lub potasowej (a takie są obecnie zalecane) to zwierają one mniej sodu niż typowa sól kuchenna. Zamiast soli można dodać do zupy naturalne przyprawy: lubczyk, kozieradka (bardzo przypomina smak bulionu - wegetarianie używają ją jako zamiennik wywarów zwierzęcych), suszonych warzyw, które podkreślą smak.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444