Wpływ stresu i coli na orgaznim

Witam mam szybkie pytanie jak steres w połączeniu z napojami słodzonymi typu cola może skutkować na organizm to jest na utrate magnezu bo słyszałem gdzieś że właśnie cola wypłukuje magnez z organizmu jak codzienne picie coli i duzy stres wpływa na organizm i na ten magiczny magnez bo czesto skacze mi tak jak by brew jak gdzie sie naciagne czy cos chwyta mnie skurcz ogolnie mam jakies takie leki wykopy serca oraz takie jak drezenie miesni

Cola, a konkretniej zawarta w niej kofeina powoduje zmniejszenie wchłaniania składników mineralnych (w tym magnezu), a nawet ich wypłukiwanie z organizmu. Proponuję zastąpić ją napojami niegazowanymi, sokami czy też zwykłą wodą. Dodatkowo duży stres pogarsza sytuację, gdyż pomimo, że na każdego działa inaczej, głównym jego objawem są problemy z układem nerwowym. Co może przerodzić się w bezwiedne drżenie mięśni.