Wprowadzanie mleka i przetworów mlecznych dla rocznego dziecka

Mam pytanie odnośnie wprowadzania mleka i przetworów mlecznych dla roczniaka, jak wprowadzać mleko, ile powinno mieć procent, czy mam je przegotować lub dolewać wody, w jakich ilościach zacząć, czy dwa razy w tygodniu wystarczy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Mleko wysokoprocentowe co najmniej 3,2%, reszte nabiału normalne produkty tj. nie light. Proszę zacząc od niewielkiej ilości, 3-4 dni obserwowac i wtedy mozna coraz więcej. Mleko jest podstawą żywienia dzieci w 1 rż, później nie musi ono być spozywane codziennie, ważne by dieta dziecka była urozmaicona i dobrze zbilansowana.