Wrzody żołądka: jak schudnąć 30kg?

Dzień dobry. Mam 28 lat. 2,8 miesiecy temu urodziłam synka. W ciąży przytyłam 30 kg i nic nie zrzuciłam tylko wagę małego i to, co było w brzuchu. Nie mogę sobie poradzić. Cały czas jestem na dietach i nic. Schudłam 2 kg przez miesiąc. Mój problem polega na tym, że jak boli mnie żołądek, to muszę zjeść, bo nie wytrzymuję. Zastanawiam się, czy przez wrzody mój organizm źle działa? Mam też złe próby wątrobowe: alat 49, cholesterol 164, ldl103, tg 96, hdl d 42, asat 24. Jak sobie z tym poradzić? Proszę o pomoc.
28 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,
W Pani sytuacji polecam przede wszystkim zwiększyć aktywność fizyczną. Zaraz po ciąży nadmiarowe kilogramy łatwiej się spala. Potem staje się to coraz trudniejsze.
Czy jest Pani pewna, że ból żołądka spowodowany jest wrzodami? W takim wypadku należałoby zrezygnować z potraw drażniących ten organ (kwaśnych, mocno przyprawionych, zbyt zimnych i gorących), a także produktów z dużą ilością błonnika. Eliminacja produktów pełnoziarnistych nie sprzyja, niestety, diecie odchudzającej. Niemniej i tak można ją stosować, przede wszystkim przez wyłączenie tłustych dań, słodyczy i podjadania między posiłkami. Dieta niskotłuszczowa jest ważna szczególnie w Pani przypadku ze względu na podwyższone próby wątrobowe, które wskazują na zaburzenia funkcji wątroby.
Podsumowując, proponuję ćwiczenia połączone z racjonalną dietą niskotłuszczową z ilością błonnika zależną od Pani tolerancji. Jeśli nie czuje się Pani dobrze po pełnoziarnistym ryżu, makaronie czy płatkach owsianych, proszę je zastąpić ziemniakami, kasza manną, jaglaną (również przygotowywaną z mlekiem i owocami) czy płatkami kukurydzianymi. Ssanie w żołądku można spróbować wyeliminować przez spożywanie owoców i warzyw (jeśli nie powodują bólu) lub niskotłuszowymi serkami, jogurtami, itp. przekąskami.
Pozdrawiam serdecznie
K. Szatkowska