Wstawienie płytki po trepanacji czaszki

Witam,jestem ok 2 lat po trepanacji czaszki ,mam tak zwana dziure w glowie bez wypelnienia .Chcialbym sobie w stawic plytkie,gdyz slyszalem ze brak plytki grozi powaznym niebezpieczenstwem dla mnie ,prosze o pomoc i podpowiedz jak bym mogl sobie zalatwic taki zabieg i na czym to polega,pozdrawiam Ireneusz

Aleksander Ropielewski

Zawsze należy przeanalizoać celowość takiego postępowania, ponieważ wszczepienie płytki wiąże się ze zwiekzoym ryzyiem infekcji układu nerwowego. Zabieg polega na wstawieniu płytki dopasowanej wymiarem do brakującego okna kostnego. Prosze zgłosić się do neurochirurga.

Witam serdecznie,

Oczywiście takie operacje rekonstrukcyjne są przeprowadzane, zwykle w oddziale neurochirurgii, gdzie usunięto kość. W Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu, gdzie pracuję, wykonujemy takie zabiegi poprzez dopasowanie gotowych płytek lub w razie dużego ubytku wykonujemy płytkę na miarę. Kwalifikacja do takiej operacji odbywa się w Poradni Neurochirurgicznej lub w trakcie wizyty w gabinecie prywatnym i na tej podstawie jest ustalany termin przyjęcia do szpitala.

Pozdrawiam,

dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.pl