Wszystko mnie denerwuje - jaka może być tego przyczyna?

Mam 17 lat. Od dłuższego czasu wszystko mnie drażni ;( Nawet głupie pytanie rodziców "jak tam w szkole". Bez powodu się denerwuję i naskakuję na wszystkich. Czy może to być spowodowane nadczynnością tarczycy? A jak nie to jakie są tego przyczyny? I jak zapanować nad sobą?

17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Nie można wykluczyć, że problemy związane z  rozdrażnieniem są objawem nadczynności tarczycy. Aby to sprawdzić, należałoby wykonać badania hormonalne.

Problemy z kontrolowaniem emocji mogą być efektem wielu zaburzeń: np. depresji, zaburzeń osobowości, mogą mieć też związek z przyjmowaniem substancji psychoaktywnych. Nerwowość i wybuchy złości są czasem sposobem radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Taki sposob reagowania może być nabyty przez obserwację otoczenia, które zachowuje się w podobny sposób.
Postępowanie powinno być zależne od przyczyny.

Proponuję Ci nawiązanie kontaktu z psychologiem.
Badania w kierunku zaburzeń funkcji tarczycy może zlecić lekarz rodzinny.

Z pozdrowieniami