Ataki złości na narzeczonego

Ostatnio miewam ataki złości. Bez powodu krzyczę na ukochanego. Potem, gdy się uspokoję, przepraszam go za to. Krzyczę na niego bez powodu. Drażnią mnie drobnostki. Proszę o pomoc.

Być może są jakieś tłumione emocje, złość czy frustracja w relacji, którą Pani wyraża właśnie drażliwością o drobnostki. Te drobnostki, to tak jakby wierzchołek góry lodowej. Może warto skonsultować się z psychologiem i nad tym popracować? Indywidualnie labo w terapii par.

Proszę Pani,
Takie wybuchy mogą mieć różną przyczynę. Np. mogą wynikać ze zbyt sztywnych zasad, których partner nie jest w stanie spełnić. Wówczas może Pani reagować złością, tak jak gdyby nie spełnienie zasad było w jakiś sposób wymierzone w Panią, lub w Pani dobro. Wówczas należy obniżyć zasady. Jest mało danych, przyczyna może być inna.

Pozdrowienia
Tomasz Furgalski