Wszywka alkoholowa u mężczyzny stosującego leki hormonalne po leczeniu guza prolaktynowego

witam, moj mąż ma poważne problemy z alkoholem do tego mial guza mozgu prolaktynowego ktory leczony jest farmakologicznie,guz zniknął ale przysadka jest uszkodzona mąż bieże codziennie hormony euthyrox i hydrocortisonum oraz cabergoline co w polaczeniu z alkoholem....jest agresywny,myśle o namówieniu go na wszywke,ostatnio slyszalam ,ze podawana jest tez w postaci zastrzyku? czy w jego sytuacji jest to bezpieczne?odpowiedz jaka otrzymalam nie byla wyczerpujaca co z ta wszywką?czy jest mozliwa?

Pytanie jest bardziej do lekarza zajmującego się terapią uzależnień alkoholowych, a nie do seksuologa.
Z tego co powszechnie wiadomo "wszywka" nie załatwia problemu, jeśli nie ma motywacji chorego do zerwania z nałogiem. Potrzebna jest równoległa psychoterapia i udział w grupach samopomocowych - ruch AA.
Z postu niestety wynika, że pacjent pije mimo zażywania Dostinexu i leków hormonalnych, co jest poważnym błędem i zachowaniem ryzykownym.
W naszym gabinecie panowie podpisują specjalne oświadczenie, że zostali poinformowani o interakcji alkoholu z Dostinexem,
Jest więc duże ryzyko, że pacjent wypije też mimo "wszywki" i sprawa może skończyć się tragicznie przy takim koktajlu lekowym!
Proszę być w kontakcie z Poradnią Odwykową, sprawa jest zbyt skomplikowana, by doradzać cokolwiek internetowo.
Skuteczne leczenie uzależnień przy kontynuacji autodestrukcyjnego stylu życia jest niestety bardzo trudne i mało realne.
Proszę też myśleć o sobie, dbać o swój stan zdrowia.
Może warto porozmawiać z psychologiem o sobie, a także udać się na miting Al-Anon, często jest to pomocne w radzeniu sobie z ta tak trudną sytuacją.
Proponuję opierać się na radach specjalistów Poradni Uzależnień, a nie na internecie...!
Sieć Poradni jest w Polsce dobrze rozwinięta i na dobrym poziomie. Jest to leczenie w ramach NFZ (niepłatne), bez rejonizacji i nie wymagane są skierowania. Tam też mają informacje o lokalnych grupach AA i Al-Anon.
Pozdrawiam Noworocznie i zachęcam do życzliwej, ale konsekwentnej stanowczości w postępowaniu. JW