Wybuchy nerwów u młodej osoby

jestem bardzo nerwową osobą.mam wybuchy nerwow z ktorymi nie moge sobie poradzic..czesto odechciewa mi sie zyc.to wszystko najbardziej odbija sie na bliskich..oni tez juz maja mnie dosc..co mam zrobic by temu zapobiec?

Wybuchy nerwów mogą być objawem kumulującego się napięcia. Jak to działa może wyjaśnić ten tekst:
http://www.psychowiedza.com/2013/11/deszczowa-metafora.html

Czasem wybuchy to tylko objaw tego, że zbiera się w nas zbyt wiele napięcia. A przyczyny tego zbierania się napięcia mogą leżeć w naszych przekonaniach i zasadach na życie, które np. sprawiają, że zbyt dużo od siebie wymagamy albo nie potrafimy powiedzieć bliskim że robią coś, co nam przeszkadza.

Optymalnym rozwiązaniem w takim wypadku jest psychoterapia. Można wtedy najpierw skupić się na sposobach radzenia sobie z napięciem (czyli złagodzić objawy problemu), a potem zidentyfikować przyczyny tkwiące w naszych przekonaniach i założeniach, tak, aby na stałe uwolnić się od tego problemu.

Pozdrawiam!

Witaj serdecznie. Proponuję abyś skonsultowała się z terapeutą lub coachem który nauczy Ciebie kontrolować nerwy ;-)

Ja sam przyjmuję na terenie Bolesławca, wkrótce mam zamiar otworzyć gabinet w Głogowie więc z chęcią wspomogę Ciebie. Na dzień dzisiejszy zapraszam do korespondencji - facebook, e-mail, skype. Możemy porozmawiać - bezpłatnie oczywiście :)

Zapraszam na moją witrynę po więcej informacji
http://psychopedagog.eu

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
wybuch złości jest wynikiem kumulowania się emocji lub narastającej frustracji. Oczywiście w radzeniu sobie z trudnymi emocjami, umiejętnością ich regulacji i przede wszystkim ich wyciszaniu może pomóc psychoterapeuta. Zachęcam do skorzystania z takiej pomocy, aby poprawić jakość życia swoją i swoich bliskich.
Pozdrawiam
Monika Prus