Jak radzić sobie z napadami złości w młodym wieku?

Dzień dobry, ostatnio coraz częściej zdarzają mi się dość gwałtowne wybuchy emocji, których nie umiem kontrolować. Jakaś ilość stresu (powiedziałabym raczej zwyczajna, codzienna) doprowadza mnie do gwałtownych wybuchów emocji i stanow depresyjnych. Są to krótkie epizody, ale powracające. Chciałabym nauczyć się coś z tym robić, znaleźć przyczynę. Wiem, ze konsultacja z psychologiem mogłaby być wskazana. Mam jednak kiepskie doświadczenia na tym polu, wiec na tym etapie problemu, chciałabym znaleźć przyczynę, o której mogę poczytać. Dziękuje

Emocje są w naszym życiu ważne- coś nam mówią, komunikują- co jest dla nas ważne, na czym nam zależy. Polecam książki: https://lubimyczytac.pl/.../stanowczo-lagodnie-bez-leku https://lubimyczytac.pl/.../488.../czujac-rozmowy-o-emocjach Jeśli tłumimy nasze emocje, kryjemy je (powodów może być wiele) to w pewnym momencie mogą one w niekontrolowany sposób eskalować i doprowadzać do wybuchu. Proszę zaobserwować w jakich chwilach u pani do tych wybuchów dochodzi, czy powiela się jakiś schemat. Psycholog, czy warsztaty z radzenia sobie z emocjami będą też dobre, samoświadomość i radzenie sobie z emocjami wymagają często uwagi, pracy, zatrzymania się i przyjrzenia sobie. Powodzenia:)