Nagłe i niekontrolowane napady złości

Do kogo udać się z tym problemem? Wczoraj przez nieduży konflikt z koleżanką doszło u mnie do bardzo gwałtownej emocjonalnej reakcji. Płakałam, wyłam i wręcz gadałam, że chcę się zabić, a serce waliło jak oszalałe. Moja reakcja chyba nie była adekwatna. Boję się, że może chodzić o coś poważniejszego. Wcześniej miewałam objawy łagodnej depresji

Czy to się wcześniej zdarzało- takie nadmierne wybuchy emocjonalne? To jedynie może oznaczać że nie do końca potrafisz sobie zawsze radzić z emocjami. Wszystkie emocje są nam potrzebne i coś oznaczają, można trenować by lepiej nimi zarządzać, by wyrażać je w sposób, który nie będzie dla ciebie aż tak nieprzyjemny, przykry. Jeśli takich wybuchów jest więcej w twoim życiu to dobrym wyjściem będzie konsultacja a może i psychoterapia- by lepiej zrozumieć siebie, swoje emocje, potrzeby. Nie musisz mieć przy tym żadnego zaburzenia. Pomocne mogą być też książki "Czując."Agnieszka JUcewicz, a także treningi relaksacyjne- znajdziesz na youtube (trening autogenny schulzca, trening Jacobsona). Dobra jest też medytajc, joga, treningi oddechowe. Powodzenia:) (z tym się zmaga więcej osób niż przypuszczasz i nie jest to powód do wstydu)