Wyczuwalne zgrubienie z lewej strony podbrzusza
Witam!wyczuwam zgrubienie tylko z lewej strony podbrzusza,ktorego golym okiem nie widac.Sa dni, ze ucisk tego miejsca bardzo boli, a czasami wcale. Podbrzusze tez daje o sobie od czasu do czasu znac.Cierpie od lat na zaparcia, miewalam pare razy ostre ale chwilowe ataki klocia, skorcze, ktore po oproznieniu znikaja. Rodzinny przypuszcza przepukline pachwinowa. Wspominal cos o USG powlok brzusznych bo zwykle nic nie da.Co Pan dr o tym sadzi? i jak wykonywane jest badanie powlok brusznych?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Witam serdecznie, podstawowym badaniem w rozpoznaniu przepukliny pachwinowej, nie jest USG, ale badanie bezpośrednie brzucha, przeprowadzone przez doświadczonego CHIRURGA
Pozdrawiam, dr.n med. Wojciech Kawiorski, specjalista Chirurg