Wykryta insulinooporność a lęk przed cukrzycą

Witam. Mam wykrytą insulinooporność i żyję w strachu przed cukrzycą(nie wiem dlaczego mam problem z insulinoopornością skoro w żadnym wypadku nie jestem osobą otyłą). Mam dwa pytania: Po pierwsze: czy mogę codziennie przyjmować cukier w jakiejś określonej dawce, czy jest to calkowicie zabronione? Oraz po drugie: czy jeżeli nie jestem otyła a już mam wczesne stadium cukrzycy to znaczy, że jest to dla mnie choroba w pewnym czasie nieunikniona? Będę wdzieczna za każdą odpowiedz... Natalia

Renata GrzechociĹska

Proponuję zminimalizować ilość przyjmowamych cukrów prostych, słodyczy, żywności przetworzonej. Włączyć do diety więcej błonnika i przyjmować ok 2l płynów dziennie. Proszę również utrzymywać aktywność fizyczną (min 30 minut dziennie), ponieważ to zmniejsza insulinooporność oraz sprawdzać badania co jakiś czas.