Wymiar jajnika a podejrzenie torbieli

Witam mój problem pojawia się tu, kiedy od 3 miesięcy boli mnie jajnik, a dokładnie lewy. Ból pojawia się prawie codziennie i to bardzo silny. Miałam robione usg na którym wykazało, iż jajnik osiąga szerokość D 2.56 cm, a długość D 1.45. Czy jest on prawidłowej wielkości?. Czy możliwy jest torbiel?.

- raczej wymiary są zaniżone (norma około 3-4 cm na 2-3 cm)
Czy możliwy jest torbiel?
- skoro nie jest opisywana torbiel w USG to takiej torbieli nie ma w jajniku