Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania PSA, cukrzyca i brak apetytu

Mój Tata ma wynik PSA 275, jest chory na cukrzycę /tabletki od ok 25 lat/zle się czuje , nie ma apetytu. a jak zje ma dolegliwości,odbija mu sie na gorzko, poza tym ma 3 stendy czy czeka go operacja bardzo się tego boi
MĘŻCZYZNA, 82 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

PSA 275? Sugeruje to albo jakieś bardzo duże zmiany zapalne prostaty ( wtedy jednak powinna być temperatura, bardzo duże trudności w oddawaniu moczu ), albo zmiany nowotworowe prostaty. Przy tak dużym PSA raczej trzeba się spodziewać rozsianej choroby, a nie pojedynczego guza. Reasumując, konieczna jest dalsza diagnostyka prostaty w kierunku raka, a następnie leczenie zależne od zaawansowania choroby. W raku prostaty nie sięga się od razu po skalpel. Są duże możliwości leczenia radioterapią i leczenie hormonalne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy