Wynik badania tarczycy i wskazania do operacji

Tarczyca o wymiarach pład prawy 41x12x16 płat lewy 53x25x25 cieśń wąska w lewym płacie niejednorodne lito-płynowe ognisko ze zwapnieniami 38x29x25 ponadto w płacie lewym w górnym jego biegunie ognisko hipiechogenne 6 mm w prawym płacie 2-3 ogniska hipoechogenne 4-5 mm .Biosia bez cech złsliwych zmiana łagodna gr2 .Czy trzeba to operowac ,boje sie ze strace glos i potrzebuje szybkiej porady mam nadczynnosc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie czy konieczna jest operacja. Powinien o tym zdecydować specjalista endokrynolog, który prowadzi Pani diagnostykę i leczenie.