Wynik biopsji wątroby i rozpoznanie histopatologiczne

Dzien dobry, moja mama odebrala wyniki biopsji watroby i brzmi one nastepujaco: 'Rozpoznanie patamorfologiczne: W ocenionych bioptatach na brzegu z jednego wycinkow obecna jest bardzo drobna zmiana o charakterze adenocarcinoma. W klinicznej diagnostyce roznicowej celowe wykluczenie zmiany pierwotnej w narzadzie rodnym oraz rozwazenie pobrania bardziej reprezentatywnego materialu.' Bardzo bym chciala wiedziec, co to oznacza. Z gory bardzo dziekuje. Agnieszka

Witam. Wynik badania histopatologicznego sugeruje obecność zmian o charakterze raka gruczołowego - może być to ognisko pierwotnie znajdujące się w wątrobie bądź fragment przerzutu np. z ogniska nowotworowego z dróg rodnych. Konieczne jest poszerzenie diagnostyki pod kierunkiem lekarza prowadzącego.